WYCIECZKI JEDNODNIOWE

JEDNODNIOWA WYCIECZKA SZKOLNA

Klub Jeździecki Huzar to miejsce, w którym miłość do koni, sportowa rywalizacja, wrażliwość na piękno natury i zamiłowanie do sztuki wzajemnie się przenikają. Ośrodek położony jest w odległości 50 km od Warszawy (40 minut autostradą A2) i 5 km od Żyrardowa. Z jednej strony ośrodka są rozległe łąki, na których świerszcze dają prawdziwy koncert. Konie ganiają się, co wygląda jak zabawa w berka. Z drugiej zaś strony wchodzimy do Bolimowskiego Parku Narodowego. Dookoła pachnie lasem, ziołami i świeżo skoszoną trawą. Powietrze jest niezwykle czyste, a spokój i cisza umożliwiają odprężenie i wypoczynek.

Na terenie Ośrodka znajduje się stajnia z końmi wierzchowymi, ogrodzona i oświetlona ujeżdżalnia, oraz plac zabaw dla dzieci.

 

W programie imprezy:

Zajęcia z instruktorem jazdy konnej /blok ok. 2-3 godz./:

 – pogadanka o koniach, sprzęcie jeździeckim itp., zapoznanie się z obsługą koni. Pogadanka dla dzieci na temat koni i ich zwyczajów. Dzieci dowiedzą się jak wygląda życie koni na co dzień, oraz będą mogły nawiązać kontakt ze zwierzętami

– krótka przejażdżka na koniu – Każde dziecko będzie miało okazję spróbować jazdy konnej. Nasze kucyki są spokojne i przygotowane do pracy z dziećmi.

– pokaz jazdy konnej z komentarzem,

 

ognisko z pieczeniem kiełbasek – Ognisko organizujemy w specjalnie do tego celu zbudowanej altanie, więc nie straszna nam brzydka pogoda! Pod zadaszeniem znajdują się również stoły i ławy dla dużej grupy. Zapewniamy kiełbaski, ketchup i musztardę, chleb,  jednorazowe sztućce i talerzyki.

czas wolny – możliwość korzystania z placu zabaw

Rozpoczęcie imprezy godz. 10:00, zaś zakończenie ok. godz. 14.

 

Cena imprezy netto –   /bez dojazdu/.

40 osób i więcej     – 25 zł od osoby

30-39 osób            – 33 zł od osoby

20-29 osób            – 45 zł od osoby

10-19 osób             – 75 zł od osoby.

 

Dodatkowe możliwe atrakcje (płatne dodatkowo):

– Malowanie żywego konia

– pokaz baniek mydlanych

– zabawa z klaunami

– zajęcia plastyczne związane z końmi

 

Informacje ogólne: 

Imprezy mogą odbywać się w dowolnym terminie pod warunkiem zamówienia i potwierdzenia w KJ HUZAR z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

W celu ustalenia terminów i szczegółów prosimy o kontakt z Ksenią Samsel

tel. 510029179, mail: biuro@kjhuzar.pl

 

 

Dlaczego warto przyjechać na wycieczkę szkolną do KJ Huzar?

Po pierwsze, wycieczki szkolne mają charakter kształcący i poznawczy. Wzbogacają one wiedzę o przyrodzie, biologii i hipologii. Nauka na wycieczkach jest bardziej efektywna, bo więcej zapamiętacie niż z lekcji w szkole, gdyż wiedza podana jest w ciekawszej formie.

Po drugie, wycieczki szkolne, nie tylko pełnią funkcję poznawczą i kształcącą, ale również doskonalą kontakty z rówieśnikami.

Ostatnim argumentem jest opinia, że wycieczki pozwalają przyjemnie spędzić czas. Po trudach wytężonej pracy w szkole, możemy odpocząć i zapomnieć o wszystkich obowiązkach, sprawdzianach, czyli o wszystkich stresujących sytuacjach związanych z nauką. Niewątpliwie wycieczki dostarczają uczniom wielu atrakcji. Uczestniczą w ogniskach, dyskotekach, grach o zabawach w plenerze. Przyjemnie jest spędzać wieczór w gronie przyjaciół, porozmawiać, posłuchać zwierzeń, dowcipów i anegdot.
Po przedstawieniu wszystkich argumentów jestem pewna, że wycieczki szkolne, to dobry sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, łatwą naukę, poznawanie świata i relaks.

Zapraszamy 🙂