KSENIA SAMSEL

KSENIA SAMSEL

“Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”

Moją największą pasją są ludzie i konie. Dlatego przez 15 lat pracowałam w korporacji, w czasach gdy człowiek stanowił największe dobro. Współtworzyłam zespoły ambitnych, inteligentnych ludzi, dzięki którym powstawały nowe projekty, nowe technologie. Uważam, że jeśli mamy możliwości i inni w nas wierzą rozwijamy się najszybciej. Tworzymy niepowtarzalne możliwości dla siebie i innych. Mój los tak się potoczył, że na swojej drodze spotkałam konie.

Wspaniałe zwierzęta, subtelne wręcz magiczne. Praca z nimi uczy nas konsekwencji, cierpliwości i pokory.

One nie oceniają nas w kontekście majątku, znajomych i tego co zdobyliśmy w ludzkim świecie. Ona traktują nas TU I TERAZ.

One nam powiedzą, czy jesteśmy liderem czy ciamajdą życiową. Moc jest w nas. Pytanie: Jak to wykorzystamy.

 

Ksenia Samsel

 

Jestem Trenerem Jeździectwa, specjalizuję się w dyscyplinie ujeżdżenie (dressage),

Ujeżdżenie jest formą sztuki i potrzebuje czasu oraz właściwych warunków, żeby rozkwitać. Jeździec i koń muszą pracować razem w harmonii, aby rozwijać równowagę, rytm, koordynację czy umiejętności. Jednakże, aby koń mógł wykonać wszystkie ćwiczenia z  wdziękiem i gracją pod siodłem, musimy pracować szanując jego naturalne ograniczenia oraz budować w nim siłę i chęci. Jeśli tego nie zrobimy, otrzymamy tylko wyblakłą kopię prawdziwego dzieła sztuki. Wykorzystując biomechanikę konia i człowieka dążymy do harmonii i osiągamy coraz lepsze efekty.

 

Ujeżdżenie jest niezbędne do prawidłowego uprawiania takiej dyscypliny jak skoki przez przeszkody. Moi „skoczkowie” potrafią gimnastykować konie, pracować nad ich poszczególnymi partiami mięśni.

 

Jestem czynnym sędzią Ujeżdżenia Polskiego Związku Jeździeckiego
oraz czynnym sędzią Working Equitation z ramienia Stowarzyszenia Working Equitation Polska.

Sędziowanie to moja olbrzymia pasja, to tak na prawdę praca na lata z zawodnikami, którzy za każdym razem na zawodach dostają wytyczne, w jakim kierunku podążać.

 

Pracuję zarówno nad koniem jak i jeźdźcem. Wykorzystując swoje doświadczenie jako Coach, pomagam swoim uczniom wzmacniać ich mocne strony i budować prawdziwą, dobrą relację z koniem.

Stworzyłam przestrzeń dla rozwoju, dla ludzi (niezależnie od ich miejsca pracy), którzy potrzebują doskonalić się w swoim rozwoju, relacjach, byciu człowiekiem.

To są Ci, którzy chcą dobrze zarządzać innymi, ale również osoby, które potrzebują dobrych relacji w domu, albo po prostu potrzebują lepiej funkcjonować jako człowiek.

Daję możliwość skorzystania z unikatowej, spektakularnej metody pracy, która pozwala zobaczyć, co jest takiego w Was, lub czego jeszcze nie wykorzystujecie, a co stanowi o Waszej wartości – jako Człowieka.
Metoda HAE pozwala, bez wsiadania na konia, zobaczyć swój emocjonalny potencjał, jaki każdy z nas powinien rozwinąć, szczególnie pracując z ludźmi. Mówię o inteligencji emocjonalnej, która potrzebna jest po to aby być mentorem dla innych, być osobowością, być liderem. Metoda HAE jest o tyle piękna, że przez kontakt z koniem, my doświadczamy spektrum emocji, jaką daje nam głęboka relacja z drugą żywą istotą.

Jestem Ambasadorem Rozwoju, Certyfikowanym Trenerem OPEN by HORSES na koncepcie Horse Assisted Education, z międzynarodowymi uprawnieniami HAE oraz trenerem rozwoju osobistego.

Jednocześnie wykorzystuję swoje doświadczenie jako manager w korporacji, (zarządzałam dużymi zespołami /250 – 300 osobowymi/), prowadząc Certyfikowany przez Polski Związek Jeździecki, Ośrodek Sportowy Klub Jeździecki Huzar . Miejsce, gdzie nauczysz się poprawnie, technicznie jeździć konno. Ba cały czas będziesz się doskonalić i doskonalić 🙂

Jestem ekspertem w zakresie jazdy w damskim siodle. Jest to unikalny, historyczny styl jazdy konnej, cechujący się olbrzymią elegancją.

Moją wielką pasją jest Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej oraz Working Equitation

Swoje nauki pobierałam u Doroty Kaczmarczyk, Wandy Wąsowskiej,  Żanety Skowrońskiej i Marka Samsela, swoją wiedzę czerpałam również od takich mistrzów jak Miguel Barrionuevo (uczeń Nuno Oliveira), Juan Jose Verdugo (Profesor Królewskiej Szkoły Jazdy konnej w Jerez),  Alexander Barrionuevo (twórca wraz z ojcem największych spektakli Apassionaty). W swoim jeździectwie łączę biomechanikę, psychologię treningu, klasyczny dressage, szkołę lekkości i RWYM (Ride with Your Mind). Wszystko to razem daje wymierne efekty w pracy z końmi i ludźmi.

 

Kocham ludzi. Lubię gdy dookoła słychać ich śmiech. Jak przejęci rozmawiają o koniach i nie tylko. Gdy dzieci biegają z psami i pucują oraz rozpieszczają kucyki.

Wraz z mężem prowadzimy Profesjonalny Ośrodek Jazdy Konnej w Józefowie koło Żyrardowa.
W Samselowie organizuję imprezy integracyjne, przyjęcia weselne i inne okolicznościowe, szkolenia oraz zgrupowanie sportowe, wakacje, kolonie, zimowiska dla dzieci i młodzieży. Wszędzie obecna jest sztuka, mnóstwo kwiatów i harmonia. Miejsce to tworzą ludzie.

Prywatnie jestem mamą 3 córek. Moją wielką pasją są malarstwo, florystyka, nurkowanie i architektura wnętrz.

 

Kontakt:

Ksenia Samsel

biuro@kjhuzar.pl

tel. 510 029 179


https://kjhuzar.pl
http://samselowo.pl
http://ambasadorrozwoju.eu

 

 

.