Jazda w damskim siodle

Nauka jazdy

   PROFESJONALNA SZKOŁA JAZDY KONNEJ

Działalność rekreacyjna

Proponujemy jazdy rekreacyjne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych: na ujeżdżalni lub w terenie.  Prowadzimy naukę jazdy konnej od podstaw dla dzieci i dorosłych.

Nauka jazdy konnej dla dzieci

Dzieci w wieku 3-7 lat są oprowadzane na koniku typu pony. tzw. oprowadzanki

Małe dzieci zapoznają się z koniem pod opieką instruktora. Szczotkują konia, poznają zasady bezpiecznego przebywania przy zwierzęciu. Jeśli sprawność i umiejętności dziecka pozwalają na wprowadzenie abecadła jazdy konnej, początkujący jeździec jest brany na lonżę i uczy się podstaw powodowania koniem.

Jazda konna dla młodzieży i dorosłych

Nauka prowadzona jest etapami, w zależności od stopnia zaawansowania jeźdźca.

Uczeń, który potrafi samodzielnie zagalopować, a następnie robiąc przejścia z galopu do kłusa, z kłusa do stępa, zatrzymać konia – może ćwiczyć na ujeżdżalni oraz wyjechać w teren, zawsze pod opieką instruktora.

TRENING SPORTOWY JEŹDŹCA

Bardziej zaawansowanym jeźdźcom proponujemy trening sportowy.    Pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów możecie doskonalić swoje umiejętności z zakresu ujeżdżenia, skoków przez przeszkody oraz w damskim siodle.

TRENING SPORTOWY KONIA

Jeśli masz swojego konia i chcesz go przygotować do startów w zawodach lub po prostu podnieść poziom jego wyszkolenia, możesz go oddać do treningu pod profesjonalnych jeźdźców.

Uwaga!

Istnieje możliwość startów w zawodach w barwach naszego Klubu

kontakt

Ksenią Samsel tel. 510029179z

lub Instruktorem  tel. 795 539 841

Regulamin zapisów na treningi jeździeckie

CENNIK JAZD KONNYCH

   Regulamin stajni KJ HUZAR

    regulamin jazd konnych

     ZASADY BEZPIECZENSTWA

Zalety jazdy konnej

Jazda konna to sport, który posiada tak wiele zalet, że trudno je wszystkie wymienić i zliczyć. Jedno jest jednak pewne, oprócz podstawowych zalet, którymi cechują się niemal wszystkie sporty, jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż zwyczajny sport. Wpływa ona pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Warto też wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością wpływa na popularność tej dyscypliny.

Przyjemne

Początki mogą wydawać się trudne, zwłaszcza, że każdy koń jest inny i trzeba wyczuć jego charakter. Jednak jeśli nauczymy się podstawowych zasad jazdy konnej, wyczujemy, na czym ten sport polega, bardzo szybko będziemy odczuwać ogromną przyjemność z obcowania z tym zwierzęciem. Zdobędziemy zdolność budzenia zaufania u konia. Jazda w terenie, pokonywanie naturalnych przeszkód, galop brzegiem jeziora to tylko niektóre z przeżyć, jakich możemy doświadczyć, uprawiając ten sport. Jeśli mamy swojego konia bądź ujeżdżamy zawsze tego samego rumaka, po pewnym czasie wyczujemy harmonie rodzącą się między koniem a jeźdźcem. Płynne ruchy, które są warunkiem poprawnej jazdy, to efekt współpracy człowieka ze zwierzęciem. Poczucie, że taka harmonia została osiągnięta, zwiększa radość, jaką czerpiemy z tego sportu.

 Pożyteczne

Nie tylko miłośnicy koni i jeździectwa decydują się na uprawianie tego sportu. Podczas jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale również i górne partie mięśni. Dodatkowo jazda konna doskonale rozluźnia i rozciąga nasze mięśnie, co oczywiście pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę. Jest on wskazany dla tych, którzy borykają się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Począwszy od hipoterapii, która jest stosowana w przypadku osób niepełnosprawnych, po ćwiczenia wskazane przy wadach postawy. Łagodne, kołyszące ruchy, jakie wykonuje koń w stępie rozluźniają mięśnie i jednocześnie wymuszają poprawną postawę. Podczas jazdy mięsnie ulegają rozluźnieniu, rozciągnięciu oraz wzmocnieniu, co powoduje, że wady postawy można zatrzymać i przygotować mięśnie do utrzymania prawidłowego ustawienia. Jazda konna wpływa również pozytywnie na poprawę pracy układu krążenia oraz oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo łagodnie i stopniowo, dlatego też terapia wymaga czasu, jednak efekty są niemal pewne.

 Dla ducha

 Obcowanie ze końmi ma również zbawienny wpływ na psychikę człowieka. Jazda konna to nie tylko sama przyjemność i satysfakcja płynąca z owocnej współpracy i przy okazji zabawy ze zwierzęciem. Specjaliści zalecają jazdę konną również w przypadkach zaburzeń emocjonalnych, jak i w sytuacjach niedostosowania społecznego. Relaksujące ruchy, jakie odczuwamy podczas jazdy konnej odprężają, uspakajają oraz powodują, że lepiej rozumiemy siebie i własne ciało, a dzięki temu łatwiej współpracuje nam się z otoczeniem.

Koń jest zwierzęciem spokojnym i rozumnym, dlatego też tak dobrze udaje się człowiekowi nawiązać z nim współpracę. Niezliczona ilość korzyści i przyjemności, jakie z tej współpracy wynikają, pokazują, że koń może być doskonałym przyjacielem i towarzyszem człowieka.

Podczas jazd przekazujemy – w sposób uporządkowany – teorię i praktykę jazdy konnej odpowiednią do poziomu wykształcenia. Uczestnik szkolenia otrzymuje gruntowną i uporządkowaną wiedzę na temat koni, postępowania z nimi oraz samego jeździectwa, poznaje niezbędną w dalszej drodze terminologię.

Bazując na własnych doświadczeniach i doświadczeniach w pracy instruktorskiej rozumiemy naszych uczniów i utożsamiamy się z ich odczuciami.

Dostrzegamy w każdym jeźdźcu indywidualnego człowieka wraz z danym koniem i jego indywidualnymi cechami.

Uczestnicy posiądą umiejętność obchodzenia się z końmi (prowadzenie, czyszczenie, poprawne siodłanie i kiełznanie, karmienie).

Kierujemy się jakością prowadzonych zajęć, jak również bezpieczeństwem Państwa i Państwa dzieci. Dla nas to podstawa!!

Nauka odbywa się pod okiem zawodowego instruktora, który początkującym pomoże opanować podstawy jazdy konnej, a bardziej zaawansowanym jeźdźcom pomożemy pogłębić i  utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

     Zajęcia są prowadzone w grupach na wszystkich poziomach.

    Jeźdźcy początkujący

        uczą się równowagi i rozluźnienia podczas jazdy w stępie i w kłusie,

        właściwego używania podstawowych pomocy jeździeckich

        Nauka poprawnego wsiadania i zsiadania w sposób przyjazny dla konia i jeźdźca

        Jazda za koniem czołowym

        Jazda w zastępie

        Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające na koniu

        Podążanie za ruchem konia

        Podstawy stosowania pomocy

        Stabilny kontakt na wodzy w stępie

        Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

        Poznawanie i nauka figur na ujeżdżalni

    Jeźdźcy średnio zaawansowani

        poprawiają równowagę w stępie i w kłusie – poprawa dosiadu (kłus ćwiczebny),

        uczą się galopować.

        Równowaga w przejściach między wszystkimi chodami podstawowymi

        Podążanie za ruchem konia

        Jazda w podzieleniu

        Niezależna ręka w kłusie anglezowanym

        Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

        Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

    Jeźdźcy zaawansowani

        – poprawiają równowagę w jeździe we wszystkich chodach.

        – kłus ćwiczebny, galop w pełnym siadzie – ciąg dalszy

        – ćwiczenie jazdy w półsiadzie

        – Jazda indywidualna

        – Jazda w podzieleniu

        – Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

        – omówienie techniki skoku przez przeszkodę

        – praca na drągach i nauka skoków przez przeszkody

        – jazda w terenie i omówienie zasad bezpieczeństwa jazdy w terenie

        – Rozprężenie i ćwiczenia rozluźniające

        – Postawienie na pomoce

        – Chody

        – Półparady i parady (zatrzymanie)

        – Ustawienie i zgięcie

        – Wyjeżdżanie zakrętów

        – Zwrot na przodzie

        – Ustępowanie od łydki, zmniejszanie i powiększanie czworoboku

        – Zestaw podstawowych ćwiczeń ujeżdżeniowych

ZAPRASZAMY 🙂

Regulamin zapisów na treningi jeździeckie

 

#PROFESJONALNASZKOŁAJAZDYKONNEJ