Jazdy konne PROFESJONALNA SZKOŁA JAZDY KONNEJ

PROFESJONALNA SZKOŁA JAZDY KONNEJ

Szanowni Państwo

Jesteśmy Szkołą Jazdy Konnej w pełni tego słowa znaczeniu.
Zajęcia prowadzimy w sposób usystematyzowany zgodnie z klasycznymi zasadami jazdy konnej.
W początkach nauki jazdy konnej rzadko kiedy można z góry powiedzieć, jaką jeździecką drogę jeździec wybierze.
Jeździec wie tylko, że chce po prostu nauczyć się jeździć konno.
Zakres podstawowego szkolenia jest taki sam, niezależnie od późniejszej specjalizacji.

 

Szkolenie jeźdźca zawiera się w 3 obszarach:

♘  na opanowaniu dosiadu

♘   wyczucia jeździeckiego

♘  oddziaływaniu na konia

Każdy z nich jest bardzo ważny.

 

Zależność pomiędzy zrównoważonym dosiadem jeźdźca, prawidłowym użyciem pomocy i szkoleniem młodych koni od zajeżdżania  aż do zaawansowanych ćwiczeń, jest kluczowym zagadnieniem dzieła NAUKI JAZDY KONNEJ.

Wilhelm Museler mówił, że jeździć konno może nauczyć się każdy, albowiem jeździectwo jest umiejętnością, którą zdobywa się tylko poprzez stałe ćwiczenia i dociekliwe próby, a nie naśladowanie innych. Ukoronowaniem tej pracy będzie jazda w prawidłowej postawie. Jeździectwo ma w sobie piękno i może być uznane za sztukę. Każdy kto chciałby czuć się artystą. Dane to jest jednak tylko temu, kto całym sercem wniknie w psychikę konia i kto nie przemocą, ale wyczuciem nawiąże z nim porozumienie.

Wyczucie jeździeckie nie jest czarną magią, każdy może je w sobie wyrobić i osiągnąć nawet bardzo wysoki stopień wtajemniczenia. Pełna harmonia pomiędzy jeźdźcem a koniem, stwarzająca poczucie piękna jest ostatecznym celem tego szkolenia. Oby każdy jeździec dążąc do tego celu pamiętał jak trudna to jest droga, także dla zwierzęcia.

Idąc tą myślą, nie prowadzimy jazd incydentalnych, nasza szkoła to jest współpraca ze stałymi uczniami, chcących regularnie pobierać lekcje. Takie osoby zapraszamy. Dla nas ważny jest rozwój zarówno jeźdźca jak i konia.
Jeździectwo wymaga zaangażowania, pokory i cierpliwości. Wtedy przychodzi sukces

 Regulamin zapisów na treningi jeździeckie kliknij  w Klubie Jeździeckim Huzar

 

Klub Jeździecki Huzar to miejsce, w którym miłość do koni, sportowa rywalizacja, wrażliwość na piękno natury i zamiłowanie do sztuki wzajemnie się przenikają. Ośrodek położony jest w odległości 50 km od Warszawy.  Z jednej strony ośrodka są rozległe łąki, na których świerszcze dają prawdziwy koncert.  Konie ganiają się, co wygląda jak zabawa w berka. Z drugiej zaś strony wchodzimy do Bolimowskiego Parku Narodowego. Dookoła pachnie lasem, ziołami i świeżo skoszoną trawą. Powietrze jest niezwykle czyste, a spokój i cisza umożliwiają odprężenie i wypoczynek.

KJ Huzar to wymarzone miejsce dla dzieciaków do tego, aby zakochać się w koniach i rozpocząć przygodę z jeździectwem. Organizowane przez nas obozy dla dzieci i młodzieży, są zarówno w formie typowo rekreacyjnej jak i zgrupowań sportowych.

JESTEŚMY CERTYFIKOWANYM OŚRODKIEM POLSKIEGO ZWIĄZKU JEŹDZIECKIEGO!

ORAZ PROFESJONALNYM CENTRUM SZKOLENIOWYM

 

Lekcje jazdy konnej odbywają się na różnych poziomach zaawansowania: od jazdy na lonży do startu w zawodach. Nasze konie są spokojne i znakomicie ujeżdżone. Przygotowujemy do egzaminów na odznaki PZJ oraz organizujemy takie egzaminy.

Posiadamy 28 boksów w trzech połączonych stajniach. W stajni mamy myjkę dla koni, siodlarnie i zamykane szafki na siodła dla pensjonariuszy.   Na terenie ośrodka są 3 ogrodzone i oświetlone place do jazdy konnej i kryta ujeżdżalnia.

Zapewniamy pełen komfort koniom stacjonującym w naszym ośrodku, a także możliwość korzystania z pastwisk (5ha).

Posiadamy komplet przeszkód skokowych  oraz 2 czworoboki.

Jesteśmy największym ośrodkiem nauczającym jazdy po damsku oraz organizatorem MPA (Mistrzostw Polski Amazonek) i ogólnopolskich kursów jazdy po damsku.

Naszym innowacyjnym produktem są kompleksowe szkolenia jeździeckie dla dorosłych.

Jeździectwo to pokonywanie kolejnych etapów, stopni wtajemniczenia.

To właśnie czyni jeździectwo wielką i piękną pasją na całe życie, pasją, na którą nigdy nie jest za późno.

Przygoda z jazdą konną niezmiennie zaczyna się od jazdy na lonży, ale kończy – na etapie ściśle przez nas wyznaczonym, zależnym od naszej wiedzy, naszych doświadczeń i upodobań.

#PROFESJONALNASZKOŁAJAZDYKONNEJ