Ośrodek

Ośrodek Klubu Jeździeckiego HUZAR położony jest na terenie Samselowa, w odległości 50 km od Warszawy, 30 minut jazdy autostradą A2, w otulinie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Gospodarze goszcząc Gości w swoich progach obiecują wspaniałe widoki, ciszę i pełny kontakt naturą. Stąd polnymi drogami, spacerem, konno lub na rowerze Klienci docierają do urokliwych zakątków przyrody, zaś samochodem do zabytków kultury.

Można tu próbować jazdy konnej i rowerowej. Odnośnie hippiki zrealizują się Państwo zarówno w zakresie sportu jak i rekreacji.

Trzy budynki KJ Huzar tworzą gościnny krąg, wewnątrz którego leniwie toczy się życie towarzyskie. Czasami przenosi się do eleganckiej jadalni, czasem do salonu z  fotelami i kominkiem, czasem pod daszek grilla na świeżym powietrzu.

W Sali kominkowej panują specyficzne warunki, gdzie w upalne lato można cieszyć się naturalnym chłodem, a w zimne dni ogrzać ciepłem kominka. Zapewnia to Gościom odpowiedni relaks, gdzie w kameralnych warunkach mogą wypić smaczną kawę i porozmawiać ze znajomymi.

Klub posiada trzy połączone ze sobą stajnie, podzielone na  boksy dla koni. Boksy połączone są szerokim korytarzem ułatwiającym wykonywanie codziennych czynności przy koniach. Oprócz koni klubowych w boksach naszych stajni mieszkają konie oddane pod naszą opiekę przez właścicieli nie mających warunków do samodzielnej opieki nad nimi.

Do dyspozycji mamy dwie siodlarnie, myjkę zewnętrzną i wewnętrzną.

Nasze konie są szczęśliwe, otoczone dobrą opieką i miłością. Wszystkie traktujemy jednakowo, bez względu czy to konie z super rodowodem, czy konie szkoleniowe. Konie korzystają z obszernych padoków (o łącznej powierzchni 5h), na których spędzają dużo czasu.

W ośrodku trudno się nudzić. Chyba, że ktoś bardzo, ale to bardzo tego chce, bo lubi sobie leżeć bezczynnie przez cały boży dzień, brzuchem do góry, patrząc jak rośnie trawa i przepływają chmury…