OBÓZ JEŹDZIECKI – KONIE OD PODSZEWKI 27.08 – 2.09.2018

VII TURNUS     27.08 – 2.09.2018

ZGRUPOWANIE JEŹDZIECKIE – KONIE OD PODSZEWKI

OBÓZ DLA WYMAGAJĄCYCH!!!!

Młodzież 12-18 lat Dorośli 18-60 lat

Cena 1300 zł

TURNUS zaczyna się w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 10:00 i kończy 2 września o godz. 18:30

 ZAPISY I REZERWACJA MIEJSC

 

Turnusy  wakacyjne, organizowane przez Klub Jeździecki Huzar należą do bardzo interesujących wydarzeń.

Oczywiście, dumni z tego faktu, chcemy utrzymać tę wspaniałą opinię, tworząc przy tym ciekawą ofertę.

Tym razem znów będą konie, konie i konie! Znajomość od podszewki polega na tym, że poznajemy kogoś lub zagadnienie bardzo dokładnie. Poznajemy mocne i słabe strony.

Tego lata poruszymy takie tematy jak:

 * Fizjologia treningu konia

 * Studium przypadku – opracowanie konspektu jeźdźca

 * Psychologia treningu konia

 * Naturalne metody pracy

 * Biomechanika i masaż konia

 * Kliker w treningu koni

 

Szczegóły:

 1 .    Fizjologia treningu konia

Fascynacja końmi skłania nas do refleksji na temat efektywnego użytkowania, doboru właściwej diety oraz monitorowania wysiłku i jego wpływu na fizjologię tych delikatnych zwierząt. Pracując z koniem, powinniśmy kontrolować zmiany wysiłkowe zachodzące w organizmie. Musimy znać tętno spoczynkowe trenowanego konia, tętno w czasie wysiłku (przekraczanie progu beztlenowego) a także tętno powysiłkowe, żeby określić, czy obciążenie było odpowiednio dostosowane.

Na warsztatach z fizjologii treningu będziemy omawiać

* jak monitorować trening

* przykładowe plany treningowe

* jak utrzymać konia w dobrej formie

* sposoby treningu w poszczególnych dyscyplinach jeździeckich

 

2 .    Studium przypadku – opracowanie konspektu jeźdźca

Każdy jeździec jest traktowany indywidualnie. Podczas 3 godzinnego spotkania trenerem opracowany zostanie konspekt zajęć. Będziemy określać cele nauki w szkoleniu każdego uczestnika turnusu.

Zajęcia poprowadzi Ksenia Samsel – wieloletni instruktor jeździectwa, czynny trener w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków. Sędzia i Coach.

Jest uczennicą Doroty Kaczmarczyk, Wandy Wąsowskiej,  Żanety Skowrońskiej i Marka Samsela, swoją wiedzę czerpała również od takich mistrzów jak Miguel Barrionuevo, Juan Jose Verdugo, Alexander Barrionuevo. W swoim jeździectwie łączy biomechanikę, psychologię treningu, klasyczny dressage, szkołę lekkości i RWYM. Wszystko to razem daje super efekty w pracy z końmi i ludźmi.

 

3 .    Psychologia Treningu KoniaSą to wykłady poświęcone psychologii koni oraz relacji konia z człowiekiem. Pomagają w lepszym zrozumieniu dynamik i mechanizmów pracy z końmi oraz ułatwiają drogę do uzyskania porozumienia i partnerstwa.

My ludzie mamy trudności z wczuciem się w psychikę konia. Od tysięcy lat udamawiamy te zwierzęta, tak na prawdę bez pełnego zrozumienia ich podstawowych instynktownych zachowań.

 

4 .    Naturalne Metody Pracy

Warsztaty (dwudniowe, teoria i praktyka) dla początkujących adeptów naturalnego jeździectwa. Spotkanie, od którego wszystko się zaczyna. Zajęcia te, umożliwiające uczestnikom spojrzenie na świat koni z innej perspektywy i odkrycie nowej ścieżki do osiągnięcia harmonii i partnerstwa z koniem, kierowane są zarówno do osób z doświadczeniem jeździeckim, jak i do świeżo upieczonych właścicieli koni. Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz symulacje pomogą każdemu uczestnikowi w maksymalny sposób wykorzystać czas zainwestowany we własny rozwój.

Zagadnienia zajęć teoretycznych:

* podstawy filozofii metody PNH (Parelli Natural Horsemanship)
* podstawowe zagadnienia z psychologii koni i zachowań stadnych
* mechanizmy uczenia się koni
* relacja drapieżnik – zwierzę uciekające
* zasady bezpieczeństwa
* podstawowa teoria „Siedmiu Gier”

Zajęcia z Psychologii i Naturalnego Jeździectwa poprowadzi Katarzyna Jasińska – behawiorysta praktyk

Katarzyna Jasińska

Pani Kasia jest bardzo doświadczonym instruktorem Naturalnego Jeździectwa. Metodami naturalnymi zajmuje się od 17 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne szkolenia, między innymi zdobywając licencję instruktora szkoły Parelli Natural Horsemanship (2*).

Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in. Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Berniego Zambail’a, Waltera Zettle’a oraz dra Roberta Millera. Zajmuje się profesjonalnie treningiem ludzi i koni.
Jest autorką licznych publikacji w prasie jeździeckiej, jej wykłady i szkolenia cieszą się dużą popularnością w całej Polsce. Znana z wyjątkowego i indywidualnego podejścia do każdego ucznia, nawet najtrudniejsze tematy potrafi wytłumaczyć w przystępny i zrozumiały sposób. Jej zajęcia prowadzone są w przyjaznej i radosnej atmosferze, ale nie brakuje im profesjonalizmu. Jej uśmiech, pasja i miłość do koni zdają się być zaraźliwe. Uczniowie zawsze wracają z zajęć pełni inspiracji, nabuzowani pozytywną energią i chęcią do samodoskonalenia.

 

 

 

5 .    Biomechanika i masaż konia

To bardzo ważne, żeby jeźdźcy zrozumieli fizyczny wpływ ich pomocy na ciało konia postrzegane jako całość. Zasady biomechaniki pomogą im zorientować się, że nieprawidłowe użycie pomocy (jak np. wsteczne działanie ręką) uniemożliwia koniowi poruszanie się z rozluźnionym, falującym grzbietem, a długoterminowe ich stosowanie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych i  behawioralnych

Cel warsztatów

Głównym celem warsztatów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu masażu i biomechaniki  koni. Program obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące: aparatu ruchu konia w kontekście fizjologii pracy mięśni oraz manualnej oceny konia.

W czasie warsztatów zostaną omówione

* założenia masażu

* podstawy układu kostnego

* podstawy układu mięśniowego

* omówienie fizjologii pracy mięśni

* ocena konia przed masażem

Warsztaty z fizjologii treningu konia i masażu poprowadzi Agnieszka Stępniewska – fizjoterapeuta. Młoda ambitna terapeutka, pracująca na co dzień z końmi sportowymi (w takich dziedzinach jak rajdy, skoki i ujeżdżenie)

 

6. Kliker w szkoleniu koni. – wykłady i zajęcia z Lidią Kacperską

Jest to wykorzystanie dźwięku, w tym przypadku (klik) , lub dowolnego innego powtarzalnego, niezmieniającego się dźwięku jako swoistego rodzaju  znacznika, który daje koniowi informację że jego zachowanie było czymś czego oczekiwaliśmy, że zrobił to po prostu dobrze.Ja porównuję często kliker do aparatu fotograficznego – do urządzenia które robi zdjęcia idealnie w momencie i w punkcie o który nam chodzi, koń kojarzy to podobnie.Koń myśli obrazami, kojarzy sytuacje, niektórzy nawet twierdzą że konie są podobne do ludzi dotkniętych autyzmem  w związku z „myśleniem obrazami”.Kliker jest właśnie takim „zrobieniem zdjęcia” w idealnym momencie w którym koń wie że to jest dokładnie ten moment o który Nam chodzi.

 

 

HIPPIKA

Podczas turnusu będzie 9 LEKCJI JAZDY KONNEJ (w tym jeden trening naturalny i trening z klikerem)

Jazdy konne odbywać się będą na ogrodzonej ujeżdżalni lub na hali na terenie ośrodka. Uczestnicy pierwszego dnia zostają podzieleni na grupy według umiejętności jazdy konnej.

Podczas jazdy gimnastyka, nauka powodowania koniem, ruszania, zatrzymywania. Uczestnicy potrafiącu jeździć konno będą  doskonalili swoje umiejętności jeździeckie na ujeżdżalni.

Uczestnicy będą dodatkowo uczestniczyć w pracy stajni tj.: pomagać karmić konie, czyścić i siodłać, obsługiwać konie przed i po zakończeniu jazd. (ok. 20 godzin)

Podczas jazd przekazujemy – w sposób uporządkowany – teorię i praktykę jazdy konnej odpowiednią do poziomu wykształcenia. Uczestnik szkolenia otrzymuje gruntowną i uporządkowaną wiedzę na temat koni, postępowania z nimi oraz samego jeździectwa, poznaje niezbędną w dalszej drodze terminologię.

Bazując na własnych doświadczeniach i doświadczeniach w pracy instruktorskiej rozumiemy naszych uczniów i utożsamiamy się z ich odczuciami.

Dostrzegamy w każdym jeźdźcu indywidualnego człowieka wraz z danym koniem i jego indywidualnymi cechami.

Uczestnicy posiądą umiejętność obchodzenia się z końmi (prowadzenie, czyszczenie, poprawne siodłanie i kiełznanie, karmienie).

Kierujemy się jakością prowadzonych zajęć, jak również bezpieczeństwem naszych uczniów. Dla nas to podstawa!!

Nauka odbywa się pod okiem zawodowego instruktora, który początkującym pomoże opanować podstawy jazdy konnej, a bardziej zaawansowanym jeźdźcom pomożemy pogłębić i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

 

Zajęcia są prowadzone w grupach już jeżdżacych konno

 

Jeźdźcy poruszający się w kłusie

uczą się równowagi i rozluźnienia podczas jazdy w stępie i w kłusie

właściwego używania podstawowych pomocy jeździeckich

Nauka poprawnego wsiadania i zsiadania w sposób przyjazny dla konia i jeźdźca

Jazda w zastępie

Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające na koniu

Podążanie za ruchem konia

Podstawy stosowania pomocy

Stabilny kontakt na wodzy w stępie

Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

Poznawanie i nauka figur na ujeżdżalni

 

Jeźdźcy średnio zaawansowani

poprawiają równowagę w stępie i w kłusie – poprawa dosiadu (kłus ćwiczebny),

uczą się galopować.

Równowaga w przejściach między wszystkimi chodami podstawowymi

Podążanie za ruchem konia

Jazda w podzieleniu

Niezależna ręka w kłusie anglezowanym

Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

 

Jeźdźcy zaawansowani

– Poprawiają równowagę w jeździe we wszystkich chodach.

– Kłus ćwiczebny, galop w pełnym siadzie – ciąg dalszy

– Ćwiczenie jazdy w półsiadzie

– Jazda indywidualna

– Jazda w podzieleniu

– Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

– Omówienie techniki skoku przez przeszkodę

– Praca na drągach i nauka skoków przez przeszkody

– Jazda w terenie i omówienie zasad bezpieczeństwa jazdy w terenie

– Rozprężenie i ćwiczenia rozluźniające

– Postawienie na pomoce

– Chody

– Półparady i parady (zatrzymanie)

– Ustawienie i zgięcie

– Wyjeżdżanie zakrętów

– Zwrot na przodzie

– Ustępowanie od łydki, zmniejszanie i powiększanie czworoboku

– Zestaw podstawowych ćwiczeń ujeżdżeniowych

INFORMACJE O OŚRODKU KJ HUZAR

W cenie turnusu:

pobyt w ośrodku Klubu Jeździeckiego Huzar (w pokojach 2,3,4 i 6-cio oosobowych), z całą infrastrukturą niezbędną do organizacji kolonii i zimowisk

3 posiłki główne (śniadanie, obiad i kolacja) + podwieczorek,

6 jazd konnych z instruktorem

20 godzin zajęć w stajni z końmi

22 godziny zajęć warsztatowych

opieka 2 wychowawców, instruktora, kierownika kolonii, 2 pomocników instruktora

ubezpieczenie NNW (20 000 zł)

program rekreacyjny – dyskoteki, karaoke, gry i zabawy w ośrodku, i na świeżym powietrzu

ognisko z kiełbaskami

 

TURNUS zaczyna się w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 10:00 i kończy 2 września o godz. 18:30

 

Zasady rezerwacji i sprawy formalne

 

Dzieci powinny zabrać ze sobą:

– kask (obowiązkowo)

– strój do jazdy konnej lub spodnie bez szwów wewnętrznych,

– buty na sztywnej podeszwie bez protektora, z obcasem 2 cm i cholewką (najlepiej typu sztyblety)

– bat lub palcat

– rękawiczki,

– latarkę,

– ubrania do lasu,

– ubranie sportowe,

– strój przeciwdeszczowy,

– ciepły sweter lub polar,

– obuwie na zmianę,

– buty sportowe i strój do ćwiczeń,

– okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem, krem z filtrem UV,

– kalosze,

– kostium kąpielowy, ręcznik i mydło,

– koc na trawę do zabaw i ćwiczeń

 

Informacje bardziej szczegółowe o sposobie zamawiania.

ZAPRASZAMY 🙂