ZIMOWISKA Z KOŃMI

ZIMOWISKO JEŹDZIECKIE  KONIE OD PODSZEWKI (10-17 lat)

ZAPISY I REZERWACJA MIEJSC 

Turnusy zimowe, czy też wakacyjne, organizowane przez Klub Jeździecki Huzar należą do bardzo interesujących wydarzeń.

Oczywiście, dumni z tego faktu, chcemy utrzymać tę wspaniałą opinię, tworząc przy tym ciekawą ofertę.

Tym razem będą konie, konie i konie! Znajomość od podszewki polega na tym, że poznajemy kogoś lub zagadnienie bardzo dokładnie. Poznajemy mocne i słabe strony.

Tej zimy poruszymy takie tematy jak:

 * Fizjologia treningu konia

 * Studium przypadku – opracowanie konspektu jeźdźca

 * Psychologia treningu konia

 * Naturalne metody pracy

 * Biomechanika i masaż konia

 

Numer turnusu
PROFIL ZIMOWISK
Termin
Cena
I
KONIE OD PODSZEWKI
13-20.01.2018
1380 zł
II
KONIE OD PODSZEWKI
20-27.01.2018
1380 zł

 

Szczegóły:

 1 .    Fizjologia treningu konia

Fascynacja końmi skłania nas do refleksji na temat efektywnego użytkowania, doboru właściwej diety oraz monitorowania wysiłku i jego wpływu na fizjologię tych delikatnych zwierząt. Pracując z koniem, powinniśmy kontrolować zmiany wysiłkowe zachodzące w organizmie. Musimy znać tętno spoczynkowe trenowanego konia, tętno w czasie wysiłku (przekraczanie progu beztlenowego) a także tętno powysiłkowe, żeby określić, czy obciążenie było odpowiednio dostosowane.

Na warsztatach z fizjologii treningu będziemy omawiać

 * jak monitorować trening

 * przykładowe plany treningowe

 * jak utrzymać konia w dobrej formie

 * sposoby treningu w poszczególnych dyscyplinach jeździeckich

2 .    Studium przypadku – opracowanie konspektu jeźdźca

Każdy jeździec jest traktowany indywidualnie. Podczas 3 godzinnego spotkania trenerem opracowany zostanie konspekt zajęć. Będziemy określać cele nauki w szkoleniu każdego uczestnika turnusu.

Zajęcia poprowadzi Ksenia Samsel – wieloletni instruktor jeździectwa, czynny trener w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków. Sędzia i Coach.

Jest uczennicą Doroty Kaczmarczyk, Wandy Wąsowskiej,  Żanety Skowrońskiej i Marka Samsela, swoją wiedzę czerpała również od takich mistrzów jak Miguel Barrionuevo, Juan Jose Verdugo, Alexander Barrionuevo. W swoim jeździectwie łączy biomechanikę, psychologię treningu, klasyczny dressage, szkołę lekkości i RWYM. Wszystko to razem daje super efekty w pracy z końmi i ludźmi.

 

3 .    Psychologia Treningu Konia Są to wykłady poświęcone psychologii koni oraz relacji konia z człowiekiem. Pomagają w lepszym zrozumieniu dynamik i mechanizmów pracy z końmi oraz ułatwiają drogę do uzyskania porozumienia i partnerstwa.

1. Jak widzą nas konie? – Relacja Drapieżnik vs Ofiara

Punktem wyjścia do zdobycia lepszego porozumienia z końmi jest dogłębne zrozumienie ich natury. Kolejnym krokiem jest uświadomienie sobie jak wiele nas różni; zrozumienie, że w zasadzie jesteśmy gatunkami antagonistycznymi. Na dodatek często antropomorfizujemy zachowania koni, co nierzadko jest przyczyną konfliktów i nieporozumień. Przez chwilę spójrzmy na siebie samych oczyma konia. Poznajmy jego potrzeby i naturalne dążenia. Postarajmy się lepiej zrozumieć ich świat.

2. Zachowania lewo i prawopółkulowe – Tryb partnerski i tryb ucieczki

Wyobraźmy sobie, że natura wyposażyła konie w mechanizm dzięki któremu mogą przechytrzyć drapieżniki, skutecznie się przed nimi bronić i zdobyć nad nimi przewagę. Ten właśnie mechanizm pozwolił przetrwać im aż do dziś. Załóżmy, że jest to pstryczek w głowie konia, dzięki któremu może on włączyć lub wyłączyć myślenie. Gdy koń ucieka ponieważ czuje zagrożenie, jego ciało i jego mózg przełącza się na tryb reakcji, gdy czuje się pewnie włącza tryb myślenia. Jak ten mechanizm wpływa na nasze próby porozumienia się z końmi?

 

 

4 .    Naturalne Metody Pracy

Warsztaty (dwudniowe, teoria i praktyka) dla początkujących adeptów naturalnego jeździectwa. Spotkanie, od którego wszystko się zaczyna. Zajęcia te, umożliwiające uczestnikom spojrzenie na świat koni z innej perspektywy i odkrycie nowej ścieżki do osiągnięcia harmonii i partnerstwa z koniem, kierowane są zarówno do osób z doświadczeniem jeździeckim, jak i do świeżo upieczonych właścicieli koni. Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz symulacje pomogą każdemu uczestnikowi w maksymalny sposób wykorzystać czas zainwestowany we własny rozwój.

Zagadnienia zajęć teoretycznych:

* podstawy filozofii metody PNH (Parelli Natural Horsemanship)
* podstawowe zagadnienia z psychologii koni i zachowań stadnych
* mechanizmy uczenia się koni
* relacja drapieżnik – zwierzę uciekające
* zasady bezpieczeństwa
* podstawowa teoria „Siedmiu Gier”

Zajęcia z Psychologii i Naturalnego Jeździectwa poprowadzi Katarzyna Jasińska – behawiorysta praktyk

Katarzyna Jasińska

Pani Kasia jest bardzo doświadczonym instruktorem Naturalnego Jeździectwa. Metodami naturalnymi zajmuje się od 17 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne szkolenia, między innymi zdobywając licencję instruktora szkoły Parelli Natural Horsemanship (2*).

Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in. Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Berniego Zambail’a, Waltera Zettle’a oraz dra Roberta Millera. Zajmuje się profesjonalnie treningiem ludzi i koni.
Jest autorką licznych publikacji w prasie jeździeckiej, jej wykłady i szkolenia cieszą się dużą popularnością w całej Polsce. Znana z wyjątkowego i indywidualnego podejścia do każdego ucznia, nawet najtrudniejsze tematy potrafi wytłumaczyć w przystępny i zrozumiały sposób. Jej zajęcia prowadzone są w przyjaznej i radosnej atmosferze, ale nie brakuje im profesjonalizmu. Jej uśmiech, pasja i miłość do koni zdają się być zaraźliwe. Uczniowie zawsze wracają z zajęć pełni inspiracji, nabuzowani pozytywną energią i chęcią do samodoskonalenia.

 

 

5 .    Biomechanika i masaż konia

To bardzo ważne, żeby jeźdźcy zrozumieli fizyczny wpływ ich pomocy na ciało konia postrzegane jako całość. Zasady biomechaniki pomogą im zorientować się, że nieprawidłowe użycie pomocy (jak np. wsteczne działanie ręką) uniemożliwia koniowi poruszanie się z rozluźnionym, falującym grzbietem, a długoterminowe ich stosowanie prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych i  behawioralnych

Cel warsztatów

Głównym celem warsztatów jest zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu masażu i biomechaniki  koni. Program obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące: aparatu ruchu konia w kontekście fizjologii pracy mięśni oraz manualnej oceny konia.

W czasie warsztatów zostaną omówione

 * założenia masażu

 * podstawy układu kostnego

 * podstawy układu mięśniowego

 * omówienie fizjologii pracy mięśni

 * ocena konia przed masażem

Warsztaty z fizjologii treningu konia i masażu poprowadzi Agnieszka Stępniewska – fizjoterapeuta. Młoda ambitna terapeutka, pracująca na co dzień z końmi sportowymi (w takich dziedzinach jak rajdy, skoki i ujeżdżenie)

HIPPIKA

Podczas turnusu będzie 6 LEKCJI JAZDY KONNEJ (w tym jedna z p. Katarzyną Jasińską)

Konie pracują z dziećmi na co dzień. Jazdy konne odbywać się będą na ogrodzonej ujeżdżalni lub na hali na terenie ośrodka. Uczestnicy pierwszego dnia zostają podzieleni na grupy według umiejętności jazdy konnej.

Podczas jazdy gimnastyka, nauka powodowania koniem, ruszania, zatrzymywania. Dzieci potrafiące jeździć konno będą  doskonaliły swoje umiejętności jeździeckie na ujeżdżalni.

Dzieci będą mogły dodatkowo uczestniczyć w pracy stajni tj.: pomagać karmić konie, czyścić i siodłać, obsługiwać konie przed i po zakończeniu jazd. (ok. 20 godzin)

Podczas jazd przekazujemy – w sposób uporządkowany – teorię i praktykę jazdy konnej odpowiednią do poziomu wykształcenia. Uczestnik szkolenia otrzymuje gruntowną i uporządkowaną wiedzę na temat koni, postępowania z nimi oraz samego jeździectwa, poznaje niezbędną w dalszej drodze terminologię.

Bazując na własnych doświadczeniach i doświadczeniach w pracy instruktorskiej rozumiemy naszych uczniów i utożsamiamy się z ich odczuciami.

Dostrzegamy w każdym jeźdźcu indywidualnego człowieka wraz z danym koniem i jego indywidualnymi cechami.

Uczestnicy posiądą umiejętność obchodzenia się z końmi (prowadzenie, czyszczenie, poprawne siodłanie i kiełznanie, karmienie).

Kierujemy się jakością prowadzonych zajęć, jak również bezpieczeństwem Państwa dzieci. Dla nas to podstawa!!

Nauka odbywa się pod okiem zawodowego instruktora, który początkującym pomoże opanować podstawy jazdy konnej, a bardziej zaawansowanym jeźdźcom pomożemy pogłębić i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

 

Zajęcia są prowadzone w grupach na wszystkich poziomach.

 

Jeźdźcy początkujący

uczą się równowagi i rozluźnienia podczas jazdy w stępie i w kłusie

właściwego używania podstawowych pomocy jeździeckich

Nauka poprawnego wsiadania i zsiadania w sposób przyjazny dla konia i jeźdźca

Jazda w zastępie

Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające na koniu

Podążanie za ruchem konia

Podstawy stosowania pomocy

Stabilny kontakt na wodzy w stępie

Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

Poznawanie i nauka figur na ujeżdżalni

 

Jeźdźcy średnio zaawansowani

poprawiają równowagę w stępie i w kłusie – poprawa dosiadu (kłus ćwiczebny),

uczą się galopować.

Równowaga w przejściach między wszystkimi chodami podstawowymi

Podążanie za ruchem konia

Jazda w podzieleniu

Niezależna ręka w kłusie anglezowanym

Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

Niezależne poruszanie różnymi częściami ciała

 

Jeźdźcy zaawansowani

– Poprawiają równowagę w jeździe we wszystkich chodach.

– Kłus ćwiczebny, galop w pełnym siadzie – ciąg dalszy

– Ćwiczenie jazdy w półsiadzie

– Jazda indywidualna

– Jazda w podzieleniu

– Przenoszenie ciężaru ciała w zakrętach

– Omówienie techniki skoku przez przeszkodę

– Praca na drągach i nauka skoków przez przeszkody

– Jazda w terenie i omówienie zasad bezpieczeństwa jazdy w terenie

– Rozprężenie i ćwiczenia rozluźniające

– Postawienie na pomoce

– Chody

– Półparady i parady (zatrzymanie)

– Ustawienie i zgięcie

– Wyjeżdżanie zakrętów

– Zwrot na przodzie

– Ustępowanie od łydki, zmniejszanie i powiększanie czworoboku

– Zestaw podstawowych ćwiczeń ujeżdżeniowych

INFORMACJE O OŚRODKU KJ HUZAR

 

Zimowiska w zeszłych latach:

https://www.facebook.com/Klub-Je%C5%BAdziecki-Huzar-159770440723168/photos/?tab=album&album_id=1085751001458436

https://www.facebook.com/Klub-Je%C5%BAdziecki-Huzar-159770440723168/photos/?tab=album&album_id=1259276907439177

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.522363984463810.125096.159770440723168&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.523299744370234.125210.159770440723168&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.523820440984831.125273.159770440723168&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.522258161141059.125066.159770440723168&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.522917891075086.125161.159770440723168&type=3

 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.523838977649644.125279.159770440723168&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.911132242253647.1073741926.159770440723168&type=3

 

W cenie turnusu:

pobyt w ośrodku Klubu Jeździeckiego Huzar (w pokojach 2,3,4 i 6-cio oosobowych), z całą infrastrukturą niezbędną do organizacji kolonii i zimowisk

3 posiłki główne (śniadanie, obiad i kolacja) + podwieczorek,

6 jazd konnych z instruktorem

20 godzin zajęć w stajni z końmi

22 godziny zajęć warsztatowych

opieka 2 wychowawców, instruktora, kierownika kolonii, 2 pomocników instruktora

ubezpieczenie NNW (20 000 zł)

program rekreacyjny – dyskoteki, karaoke, gry i zabawy w ośrodku, i na świeżym powietrzu

ognisko z kiełbaskami

 

Dzieci powinny zabrać ze sobą:

ubiór sportowy /dresy lub strój do jazdy konnej/,

ciepłe kozaki (2 pary) lub zimowe buty jeździeckie

ciepłe (najlepiej nieprzemakalne) kurtki,

ciepły koc

ręczniki i mydło, szampon do włosów i przybory kosmetyczne

kaski do jazdy konnej (nie mamy na wyposażeniu kasków i toczków) – obowiązkowo

zeszyt i długopisy

blok, kredki, flamastry, nożyczki, klej, ołówek

.

Drodzy Państwo, niniejszym uruchamiam SPRZEDAŻ ZIMOWISK na 2018 rok!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Dla osób, które zakupią* miejsce na turnusach do 15 listopada, będzie obowiązywała ZNIŻKA!

Zniżka dotyczy osób wpłacających zaliczkę w terminie do 15 listopada i resztę kwoty regulaminowo 21 dni przed rozpoczęciem turnusu!

Dla stałych klientów (korzystających już wcześniej z obozów) kupujących 1 turnus – zniżka w wysokości 99 zł

Dla nowych klientów kupujących 1 turnus – zniżka w wysokości 49 zł

Dla stałych klientów (korzystających już wcześniej z obozów) kupujących 2 turnusy – zniżka w wysokości 149 zł

Dla nowych klientów kupujących 2 turnusy –  zniżka w wysokości 99 zł

 * zakupią czyli zapłacą zaliczkę.
Oczywiście nie gwarantujemy, ze do 15 listopada te miejsca jeszcze będą 🙂

TURNUSY zaczynają się w sobotę o godz. 16:00 (zbiórka) i kończą się w sobotę po śniadaniu o 9:00 rano.

Proszę na czas zabrać dzieci, gdyż tego dnia zaczyna się już następny turnus.

Zasady rezerwacji i sprawy formalne