KSENIA SAMSEL

KSENIA SAMSEL

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”

 

Ksenia Samsel

Jestem Trenerem Jeździectwa, specjalizuję się w dyscyplinie ujeżdżenie (dressage),

Ujeżdżenie jest formą sztuki i potrzebuje czasu oraz właściwych warunków, żeby rozkwitać. Jeździec i koń muszą pracować razem w harmonii, aby rozwijać równowagę, rytm, koordynację czy umiejętności. Jednakże, aby koń mógł wykonać wszystkie ćwiczenia z  wdziękiem i gracją pod siodłem, musimy pracować szanując jego naturalne ograniczenia oraz budować w nim siłę i chęci. Jeśli tego nie zrobimy, otrzymamy tylko wyblakłą kopię prawdziwego dzieła sztuki. Wykorzystując biomechanikę konia i człowieka dążymy do harmonii i osiągamy coraz lepsze efekty.

Ujeżdżenie jest niezbędne do prawidłowego uprawiania takiej dyscypliny jak skoki przez przeszkody. Moi „skoczkowie” potrafią gimnastykować konie, pracować nad ich poszczególnymi partiami mięśni.

Pracuję zarówno nad koniem jak i jeźdźcem. Wykorzystując swoje doświadczenie jako Coach, pomagam swoim uczniom wzmacniać ich mocne strony i budować prawdziwą, dobrą relację z koniem.

 

Jestem Ambasadorem Rozwoju, Certyfikowanym Trenerem OPEN by HORSES na koncepcie Horse Assisted Education, z międzynarodowymi uprawnieniami HAE oraz trenerem rozwoju osobistego.

Jednocześnie wykorzystuję swoje 15 letnie doświadczenie jako manager w korporacji, (zarządzałam dużymi zespołami /250 – 300 osobowymi/), prowadząc Certyfikowany przez Polski Związek Jeździecki, Ośrodek Sportowy Klub Jeździecki Huzar .

Jestem ekspertem w zakresie jazdy w damskim siodle. Jest to unikalny, historyczny styl jazdy konnej, cechujący się olbrzymią elegancją.

Moją wielką pasją jest Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej.

Swoje nauki pobierałam u Doroty Kaczmarczyk, Wandy Wąsowskiej,  Żanety Skowrońskiej i Marka Samsela, swoją wiedzę czerpałam również od takich mistrzów jak Miguel Barrionuevo (uczeń Nuno Oliveira), Juan Jose Verdugo (Profesor Królewskiej Szkoły Jazdy konnej w Jerez),  Alexander Barrionuevo (twórca wraz z ojcem największych spektakli Apassionaty). W swoim jeździectwie łączę biomechanikę, psychologię treningu, klasyczny dressage, szkołę lekkości i RWYM (Ride with Your Mind). Wszystko to razem daje wymierne efekty w pracy z końmi i ludźmi.

 

Kocham ludzi. Lubię gdy dookoła słychać ich śmiech. Jak przejęci rozmawiają o koniach i nie tylko. Gdy dzieci biegają z psami i pucują oraz rozpieszczają kucyki.

Wraz z mężem prowadzimy Profesjonalny Ośrodek Jazdy Konnej w Józefowie koło Żyrardowa.
W Samselowie organizuję imprezy integracyjne, przyjęcia weselne i inne okolicznościowe, szkolenia oraz zgrupowanie sportowe, wakacje, kolonie, zimowiska dla dzieci i młodzieży. Wszędzie obecna jest sztuka, mnóstwo kwiatów i harmonia.

Prywatnie jestem mamą 3 córek. Moją wielką pasją są malarstwo, florystyka, nurkowanie i architektura wnętrz.

 

Kontakt:

Ksenia Samsel

biuro@kjhuzar.pl

tel. 510 029 179


http://kjhuzar.pl
http://samselowo.pl
http://ambasadorrozwoju.pl

 

 

 

.